Skip to main content

De Texelse Reddingsbrigade vindt vermist kind na melding watervermissing De Koog.

15 juli 2018 Geen Reacties

Zondagmiddag 15 juli kregen onze vrijwilligers een melding over de vermissing van een zesjarig kindje bij strandpaal 20. Het kind was al dertig minuten niet meer gezien – en voor het laatst in het water door de ouders. Het was een gevaarlijke situatie voor het kind en volgens protocol is er direct opgeschaald. Onder andere twee ambulances, politie-eenheden, een kustwacht- en een traumahelikopter zijn direct gealarmeerd. Tevens is ook de KNRM met diverse eenheden gealarmeerd om te ondersteunen bij de zoektocht op het water. Ongeveer een kwartier na de eerste melding werd het kind in goede gezondheid weer gevonden op het strand door onze vrijwilligers en konden alle eenheden weer huiswaarts.

Zo blijkt maar weer dat een ongeluk in een klein hoekje zit en het belangrijk is om kinderen in de gaten te houden omdat zij op een druk strand snel uit het zicht verdwijnen. Meestal loopt het goed af, zoals ook deze keer, maar de zee blijft verraderlijk en daarom is goed toezicht belangrijk. Dat doen onze vrijwillige strandbewakers uiteraard, maar zij kunnen niet zonder ouders die goed op hun eigen kinderen letten.

Leave a Reply